Terapeutická jóga a víkendové fyzio-jógové workshopy

Lekce jógy

Jógová cvičení jsou v dnešní době čím dál víc zařazována k léčbě pohybového aparátu. Využívají se v rehabilitaci, k prevenci civilizačních onemocnění a psychosomatických chorob. Slouží jako nástroj ke zlepšení svalových dysbalancí a funkčního deficitu pohybového aparátu. Jóga je také alternativou ke zvládání stresu, přeprogramování špatných stereotypů v pohybu, myšlení i ve stravě.

Lekce jógy stavíme na základech fyzioterapie a využíváme pomůcek pro ideální nastavení pozic. V průběhu lekce se střídají dynamické fáze a statická výdrž v pozicích, kde základem celé praxe je hluboký kontrolovaný dech. Plný jógový dech, pohled do jednoho bodu a soustředění se na aktivaci hlubokého svalstva jsou nástroje, které stáhnou vaši pozornost do přítomnosti a trénují také mysl k soustředění se na tady a teď v průběhu pohybu.

Každá lekce je ukončena vedenou relaxací celého těla v pozici šávásány vleže na zemi.

Lekce kompenzačního cvičení

Přednášky na různá témata se zaměřením na zdravý bezbolestný pohyb a výživu

Dechová cvičení

Dechové techniky využíváme v rámci jógových lekcí, ale lze je využít také samostatně. Ovládání dechu je jediným nástrojem, který umožňuje vstup do autonomního nervového systému, sympatiku a parasympatiku,tedy lze skrze něj ovlivnit hladinu stresu v těle. Prodloužením výdechu jsme schopni se přeladit na vlnu parasympatiku, vědomě odbourat stres v těle a zklidnit se.

Existuje také mnoho technik, které dokáží zvýšit tok energie v těle, pokud se ráno cítíte unaveni. Tyto jednoduchá cvičení dokáží s naším tělem zázraky. Dech je klíč k ovládání napětí v těle i v mysli.

Vedená relaxace

Máte pocit, že se nedokážete plně uvolnit? Vedená relaxace je skvělým nástrojem, jak se to naučit. Pozorností k jednotlivým částem těla a představy tíže se propracujeme až k uvolnění svalů obličeje a dalším, kterým často nevěnujeme pozornost.

Meditace

Jste cestovateli v čase ve svých myšlenkách do minulosti nebo budoucnosti, ale nedokážete se plně soustředit na přítomný okamžik? Stejně jako fyzické tělo, i mysl se dá vycvičit k ukotvení pozornosti tady a teď. Meditace má spoustu pozitivních účinků jako je zlepšení koncentrace a paměti, snižuje zánět v těle a zvyšuje imunitní funkce, dokáže odbourat zlozvyky a podvědomé vzorce chování a spoustu dalších. Nejjednodušším začátkem je udržení pozornosti k dechu

Individuální konzultace dle domluvy