Mgr. Lucie Rozbořilová

O mně

Jmenuji se Lucie a jsem fyzioterapeutka. Tento obor jsem vystudovala na FTK UP v Olomouci a od ukončení bakalářského studia se fyzioterapii věnuji převážně v ambulantním a sportovním prostředí.

Pohyb a sport obecně mě provází nejen prací, ale i volným časem již od dětství. Nyní se aktivně věnuji hlavně crossfitu a józe, je to pro mě vždy forma odpočinku, inspirace a načerpání nové energie. 

Ve správně provedeném funkčním pohybu nacházím smysl, svobodu života bez bolesti a omezení, způsob seberealizace a díky efektivnějšímu a kvalitnějšímu provedení pohybu také možnost zdokonalení se ve sportovním výkonu, či jiných volnočasových aktivitách. 

Již v průběhu vysokoškolských studií jsem proto absolvovala mnoho kurzů a seminářů směřujících k prohloubení mých znalostí a dovedností, abych dokázala sobě i svým klientům co nejlépe pomoci na cestě ke zdravému a bezbolestnému pohybu.

Při své práci se věnuji zejména terapii funkčních poruch pohybového systému, poúrazových a pooperačních stavů, prevenci a kompenzaci vadného držení těla a špatných pohybových návyků u dospělých a dětí od šesti let. Současně vedu lekce kompenzačního cvičení jednotlivců a skupin, s možností cvičit také online.

Pokud hledáte způsob , jak se začít pohybovat bez bolesti, jste po úraze, či operaci, nebo na sobě jen chcete začít pracovat, neváhejte se na mě obrátit.


Terapeutické postupy

Techniky měkkých tkání

Flossband

Kinesiotaping

Korekce vadného držení těla a svalových dysbalancí

Cvičení k zmírnění bolestí pohybového aparátu

Cvičení na skoliózu, plochou nohu, vbočený palec

Edukace vhodných pohybových návyků a škola zad

Obnova pohybových funkcí po úrazech a operacích

Terapie a prevence zranění z přetížení – syndrom karpálního tunelu, tenisové a golfové lokty, skokanské koleno apod.

Viscerální terapie

Terapeutická jóga

Kompenzační a zdravotní cvičení


Fyzioflow cvičení


Ergonomie


Terapeutická jóga a víkendové fyzio-jógové workshopy